| tłoczenie płyt CD i DVD | kopiowanie płyt CD i DVD | nadruki na płytach CD i DVD |   
sobota, 14 wrzesień 2024r.    imieniny: Roksany, Bernarda, Cypriana

 TŁOCZENIE płyt CD
 KOPIOWANIE CD/DVD
   tłoczenie czy kopiowanie

 NADRUKI na płytach
   przykłady nadruków
   bezpłatny projekt
   cennik nadruków
   jaki rodzaj nadruków
   jak przygotować projekt

 OPAKOWANIA do płyt

 ZAPYTANIE
 ZAMÓWIENIE

 SPECYFIKACJE do druku

 lista referencyjna
 strona główna

 KONTAKT

pobierz plik z ofertą świąteczną - kolędy, kartki, karnety


 

 FIRMOWE NADRUKI NA PŁYTACH - JAK PRZYGOTOWAĆ PROJEKT

Jeżeli projekt nadruku na płytę jest przygotowywany samodzielnie - prosimy zapoznać się ze specyfikacjami technicznymi. Poniżej dodatkowo kilka uwag na temat przygotowania materiałów i najczęściej popełnianych błędów.

 Nadruk na płytach w CMYK-u czy w Pantonie ?
Jeżeli zamierzasz, aby nadruk na płycie zawierał pełnokolorowe zdjęcia - projekt powinien zostać przygotowany w CMYK-u. W przypadku jeżeli zależy na wiernym odwzorowaniu kolorów, a znak graficzny posiada ściśle określone kolory Pantone, najlepiej wybrać nadruk w kolorach Pantone.
Należy pamiętać, że odpowiedniki niektórych kolorów pantonowskich w modelu CMYK, mogą się nieznacznie różnić.

 Biały podkład na płycie
Proszę pamiętać, że powierzchnia płyty przeznaczona pod nadruk jest srebrna. Aby wiernie odwzorować kolory zdjęcia należy najpierw płytę zadrukować podkładem w kolorze białym. Jeżeli podkład ma być jednolity i projekt jest wykonywany w oparciu o nasze specyfikacje techniczne - nie musisz dostarczać kliszy (lub pliku) z białym podkładem. Wystarczy, ze na zamówieniu zaznaczysz opcję biały podkład standardowy - TAK (dotyczy białego podkładu od 18 do 118 mm z wybraniem między 33 a 35 mm lub od 35 do 118 mm).
W celu uzyskania dodatkowego, srebrnego koloru można także zastosować podkład biały z wybraniami - w takim przypadku musisz dostarczyć kliszę lub plik zawierający żądany podkład.

 Zdjęcia - w jakiej jakości
Odpowiedź jest prosta - w jak najlepszej. Rozdzielczość materiałów zdjęciowych powinna wynosić 300 dpi. Ważne, aby kolory były zapisane w CMYK-u.
Dostarczenie zdjęć z RGB jest jednym z najczęściej popełnianych błędów. Wówczas należy przekonwertować plik z RGB na CMYK - kolory nie ulegają istotnym zmianom, ale podczas konwersji może zmienić się tonacja kolorystyczna. Największe zmiany dotyczą odcienia niebieskich i granatowych kolorów.
Jeśli dostarczasz zdjęcie do wykonania projektu powinno zostać ono zapisane w formacie *.tif. Proszę nie stosować formatów *.jpg czy *.gif, ponieważ są one formatami stratnymi.

 Znaki graficzne, teksty
Staraj się, aby teksty, loga były wprowadzane w projekt w programach wektorowych (m.in. Corel Draw, Illustrator) - dzięki temu uzyskasz ostre krawędzie oraz czytelne napisy. Nie stosuj mniejszej wielkości czcionki lub grubości kresek niż podane w specyfikacji technicznej. W projektach zalecamy nie stosować tzw. "lekkich fontów" w małych rozmiarach, gdyż może to prowadzić do zacierania się szczegółów.

 Jak powinny być przygotowane klisze
Jeśli samodzielnie przygotowujesz klisze - stosuj się do specyfikacji technicznej oraz do porad zawartych na tej stronie.
Proszę pamiętać, że przygotowując projekt nadruku na płytach nie stosujemy spadów, między 33 i 35 mm na płytach jest rowek, który nie może być zadrukowany, należy stosować liniaturę 120 lpi oraz klisze przygotować "na sito" (emulsją do góry). Jeśli biały podkład ma być inny niż standardowy - także musimy otrzymać klisze, z której będzie następował jego druk.
Przygotowując plik do świecenia zaznacz opcję wykonania zalewek oraz stosuj różne kąty rastra dla poszczególnych kolorów - unikniesz wówczas powstania efektu mory.

 W jakich formatach dostarczyć projekt w wersji elektronicznej
Jeśli projekt mamy otrzymać w wersji elektronicznej - najlepiej jeśli będzie to gotowy postscript (*.ps, lub *.prn) z separacją kolorów - kilka istotnych spraw dotyczących przygotowania pliku postscriptowego - zostało poruszone w poprzednich punktach.
Jeśli nie wiesz jak przygotować gotowego postscripta - najlepiej prześlij do nas plik otwarty (najchętniej *.cdr do wersji 11) - ze zmienionymi fontami na krzywe.
Jak powinny być przygotowane poszczególne elementy projektu nadruku (zdjęcia, teksty, loga) - znajdziesz w poprzednich punktach.
Projekt w wersji elektronicznej może zostać przesłany pocztą mailową lub dostarczony na serwer FTP.

 inne pytania
Jeśli masz jeszcze inne pytania - prosimy o kontakt (graf@promedia.pl).


zobacz także:
 opakowania do płyt CD i DVD
 tłoczenie płyt CD i DVD
 kopiowanie płyt CD i DVD
 nadruki na płytach

InfoPolska.plPolskiBiznes.plpłyty CDpłyty DVDkolędykartki świąteczne